Ośrodek badań nad sztuczną inteligencją

Jednym z głównych wyzwań ośrodka badawczego OpenLab jest zwiększanie efektywności wykorzystania sztucznej inteligencji w branży motoryzacyjnej.
W ciągu najbliższych czterech lat OpenLab będzie pracował nad około dziesięcioma obszarami tematycznymi.

Grupa PSA i instytut Inria ogłosiły utworzenie OpenLab – ośrodka badań nad sztuczną inteligencją. Badaniami objęte zostaną takie obszary tematyczne jak autonomiczne i inteligentne samochody, usługi związane z mobilnością, produkcja, narzędzia do projektowania, stylistyka, cyfrowy marketing oraz jakość i finanse.

„Sztuczna inteligencja już wkrótce stanie się czynnikiem budującym efektywność Grupy. Prace badawcze OpenLab dotyczyć będą na przykład algorytmów sztucznej inteligencji na potrzeby sterowania autonomicznymi samochodami w złożonym środowisku, przeglądów zapobiegawczych, optymalizacji projektowania sieci trakcyjnych i modelowania złożonych systemów takich jak miasta, a to wszystko w celu stworzenia usług związanych z mobilnością dostosowanych do potrzeb” – oświadczyła Carla Gohin, dyrektor ds. badań i zaawansowanej inżynierii w Grupie PSA.

Zdaniem Isabelle Ryl, zastępczyni dyrektora generalnego ds. transferów i partnerstwa przemysłowego w instytucie Inria „transformacja cyfrowa branży motoryzacyjnej staje się impulsem do rozwoju badań wielu nowych obszarów, w szczególności w zakresie sztucznej inteligencji. Zespoły projektowe Inria będą uczestniczyły w pracach OpenLab, wnosząc bogate doświadczenie w zakresie tworzenia zaawansowanych algorytmów w ramach dialogu z branżowymi ekspertami Grupy PSA we wszystkich określonych przez nas obszarach tematycznych”.

Ośrodek OpenLab współpracuje z Instytutem PRAIRI1. Wyniki badań podstawowych prowadzonych przez Instytut PRAIRIE będą materiałem wyjściowym do prac badawczych nad ich praktycznym zastosowaniem w branży motoryzacyjnej.

OpenLab IA wzmacnia światową sieć osiemnastu już istniejących tego rodzaju jednostek działających na rzecz Grupy PSA (12 we Francji, czterech w Chinach i po jednej w Brazylii i w Maroku). Ośrodki OpenLab są jednostkami naukowo-badawczymi i umożliwiają wspólne wykorzystanie potencjału ludzkiego oraz zaplecza doświadczalnego Grupy PSA, a także partnerskich laboratoriów. Działania te są zgodne z polityką Open Innovation Grupy PSA i jej sieci StelLab2, która powstała w 2010 roku w celu ułatwienia wymiany naukowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *