SYTUACJA ZDROWOTNA (COVID 19) DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ X
Peugeot 308 na podium

TCR SPA 500. Peugeot 308 na podium

PEUGEOT 308 TCR pozycję na podium zajął już w swoim pierwszym występie. Mowa o drugim miejscu w wyścigu TCR Spa 500 na słynnym torze Spa-Francorchamps. Samochód wystąpił w nowej wersji. Został opracowanej specjalnie z myślą o wyścigach długodystansowych.

W ciągu 23 godzin jazdy za kierownicą PEUGEOT 308 TCR-Endurance zmieniali się trzej francuscy kierowcy. Byli to Julien Briché, Aurélien Comte i Teddy Clairet. Uczestnicy programu rozwojowego PEUGEOT SPORT dla młodych talentów wystawieni byli przez belgijski zespół DG Sport Compétition. Ich pojazd wyróżnił się nie tylko osiągami dającymi miejsce w czołówce. Przede wszystkim wykazał się on całkowitą bezawaryjnością na trasie.

Dla trójki francuskich zawodników nowa wersja PEUGEOT 308 TCR w wersji Endurance, czyli przeznaczonej specjalnie do wyścigów długodystansowych, okazała się doskonałym narzędziem do odniesienia sukcesu i stanięcia na podium. W ich rękach samochód pokazał pełnię swoich możliwości. Już w debiucie zajął drugie miejsce w wyścigu TCR Spa 500.

449 okrążeń w 23 godziny

Jednym z czynników, które najbardziej przyczyniły się do tego sukcesu, była wzorowa niezawodność PEUGEOT 308 TCR-Endurance. Julien Briché, Aurélien Comte i Jimmy Clairet w ciągu regulaminowych 23 godzin jazdy pokonali nim łącznie 449 okrążeń trudnego toru Spa-Francorchamps bez choćby najdrobniejszej usterki technicznej.

PEUGEOT 308 TCR-Endurance okazał się także najszybszym samochodem całego weekendu wyścigowego. Aurélien Comte zaliczył nim najlepszy czas okrążenia – z wynikiem 2 min 34,616 s.

Sukces w wyścigu TCR Spa 500 w Belgii odniósł również inny PEUGEOT 308 TCR. Samochód wystawiony został przez zespól Burton Racing. Zwyciężył on w kategorii Am i zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to poważne osiągnięcie tego belgijskiego zespołu, który specjalizuje się w rajdach. Na torze Spa debiutował w wyścigach torowych.